itcusb

هفته جهانی کارآفرینی

هفته جهانی کارآفرینی (GEW) بزرگ‌ترین رویداد هماهنگ برای ترویج و ترفیع کارآفرینی است که هر ساله در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۴ نوامبر برابر با ۲۷ آبان تا ۴ آذر در سراسر دنیا برگزار می شود. در این رویداد با هدف کمک به کارآفرینان بالقوه برای ورود به عرصه کارآفرینی، تلاش می‌شود تا نسل جدیدی از کارآفرینان به راه‌اندازی کسب‌وکار تشویق شده و کسب‌وکار خود را آغاز کنند.

این رویداد در استان سیستان و بلوچستان از ۲۷ آبان ماه تا ۳ آذرماه در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار گردید.

رویداد هفته جهانی کارآفرینی سکویی برای توسعه ارتباطات و همکاری‌های پیوسته تمامی نقش‌آفرینان عرصه کارآفرینی است تا از این طریق زیست‌بوم کارآفرینی و اکوسیستم مناسب در کشور ایجاد و در سطح ملی و جهانی تقویت شود.

از جمله برنامه‌های این رویداد می توان به برگزاری رویداد استارتاپی ، کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی کسب‌وکار و کارآفرینی، نشست‌های تخصصی با مدیران و کارآفرینان کشور و برپایی جشنواره کسب‌وکار در حوزه صنایع دستی  و مشاوره های تخصصی کسب و کار اشاره کرد.

مرکز رشد دانشگاه سیستان و بلوچستان به منظور ترویج فرهنگ كارآفرینی، برگزاری نشست های تخصصی با حضور مربیان كارآفرینی و دانشجویان و طراحی و برنامه ریزی برای سامانه ها و اكوسیستم های كارآفرینی كه در واقع نقشه و طرحی بر اساس رسته های شغلی و ایده های كارآفرینی از جمله كارهایی به شمار می رود كه اكنون در حال انجام و پیگیری است.

در راستای برگزاری برنامه های از پیش تعیین و اعلام شده،  دوشنبه ۲۷ آبان ۹۸ (روز اول) مسابقه کسب و کار ایرانی در سالن استارتاپ مجتمع فناوری و نوآوری برگزار شد. این برنامه شامل تشریح لغات اصلی در بحث تیم تمرین همدلی، تعهد و بررسی و آموزش نمودار چرخه کسب و کار … با برنامه های پیش بینی شده برگزار شد. پس از انجام تمرینات لازم جنبه رقابتی تیم ها آغاز شد، در این بخش چندین مسابقه پیش بینی شده بود مسابقاتی که هر کدام تاکیدی بر صفاتی از بحث تیم داری بودند و رقابتی که جذابیت این آموزش غیر مستقیم را چندین برابر کرد.در پایان جوایزی به سه گروه برتر اهدا شد.

کارگاه فن بیان مورخ سه شنبه ۲۸ آبان ماه (رور دوم)در سالن همایش مجتمع فناوری و نوآوری برگزار گردید در کارگاه فوق تکنیک های مثل تکنیک های ارتقاء اعتماد به نفس، لبخند زدن، شبیه سازی با افراد  توجه به ارزشهای افراد و ارتباط غیر کلامی در نفوذ کلام آموزش داده شد.

کارگاه شغل ایده آل من چهارشنبه ۲۹ (روز سوم) آبان ماه در سالن کنفرانس مجتمع فناوری و نوآوری برگزار گردید.در کارگاه فوق  در مورد شناخت روحیات معرف،آشنایی با بوم مدل کسب‌وکار، اعتمادسازی،نشان دادن قابلیت ها و مشاوره به جای درخواست بحث و گفتگو شد.

در روز های ۲۹ آبان الی ۱ آذر ۱۳۹۸ (روز سوم تا پنجم) استارتاپی در حوزه توسعه پایدار استان سیستان و بلوچستان  با همکاری بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، در محل مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار گردید. در رویداد فوق بیش از۱۵۰ شرکت‌ کننده حضور پیدا کردند که برای کمک به این شرکت کنندگان ، چندین  مربی  و داور متخصص در حوزه کسب و کار دور هم جمع شده و با برگزاری کارگاه‌ها و حضور بین تیم‌های شرکت‌کننده، آنها را با فضای واقعی کسب و کار آشنا نمودند.

نشست صمیمانه  دانشجویان با کارآفرین برتر آقای مهدی صفایی روز شنبه ۲ اذر ماه (روز ششم) در سالن همایش مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار گردید. نامبرده  راهکارهای موفقیت را خودشناسی، جغرافیاشناسی، تفکرشناسی و جسارت شناسی عنوان کرد. و افزود خلاقیت ، ریسک پذیری ، بحث خوب دیدن و تفاوت نگرش از عوامل اصلی یک فرد موفق می­باشد

جشنواره صنایع دستی در مورخ سوم آذر ۹۸ (روز هفتم) در سالن مجتمع فناوری و نوآوری برگزار گردید. .هدف  از برگزاری  این جشنواره  معرفی کسب و کارهای مبتنی بر فرهنگ بومی و محلی و ارائه اینگونه دستاوردها در حوزه صنایع دستی می­باشد و چندین کسب و کار دانشجویی که در حوزه صنایع دستی  مشغول به کار هستند محصولات خود را به نمایش گذاشتند. هدف حمایت ازمخترعین،نوآوران و کارآفرینان وفرآهم آوردن تسهیلاتی جهت تجاری سازی ایده ها ومحصولات بود.

اختتامیه هفته کارآفرینی سوم آذر ماه با حضور خانم نرگس شایق کارآفرین رشته صنایع دستی در حوزه آنلاین و بنیانگذار استارتاپ آرانیک مورخ در سالن همایش مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان بلوچستان  برگزار گردید.در ابتدا آقای دکتر درمحمد کردی تمندانی معاونت پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان درخصوص اهمیت یک کسب و کار موفق، ایجاد یک زندگی بهتر و نهایتاً داشتن نقش کلیدی در موفقیت جامعه صحبت نمود.سپس خانم نرگس شایق در خصوص عرضه صنایع دستی با سلیقه روز، بهبود بخشی به شیوه های رایج تولید صنایع دستی صحبت نمود.


لینک کوتاه مطلب :

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*